A Magyar Bankszövetség megtartotta éves rendes testületi ülését, amelyen általános tisztújítást tartott, így új elnökséget, felügyelő- és etikai bizottságot választott. Varga Mihály pénzügyminiszter és Kandrács Csaba MNB-alelnök is részt vett az eseményen, a pénzügyminiszter az extra terhek tervezett jövő évi kivezéséről is beszélt, az elmondottakról itt számoltunk be.
A mostani piaci kamatok mellett nincs érdemi hitelfelvétel – mondja Zolnai György, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója, aki a gazdasági kilátásokat illetően optimista, a hitelpiac idei alakulását viszont vegyesen látja. Interjúnkban sok más mellett az extraprofitadó friss, a Raiffeisen számára adóemelést jelentő változásáról, az orosz hatásokról, a külföldi mini bankválság tanulságairól és a nem fizető hitelekről is kérdeztük a bankvezért, aki csütörtöki Hitelezés 2023 konferenciánkon is beszélni fog, érdemes eljönni.
A kétszámjegyű infláció, a drasztikusan emelkedő kamatok és állami terhek, a felgyorsuló zöld átállás, a dübörgő vállalati hitelprogramok és a visszaeső lakossági hitelezés éve volt 2022 a magyar bankszektorban, de vajon miről fog szólni 2023? A Portfolio ezúttal is megkérte a legnagyobb hazai bankcsoportok vezetőit, hogy értékeljék a mögöttünk hagyott évet és adjanak előrejelzést 2023-ra.
Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2022-t saját bankja és a bankszektor szempontjából?
2. Mit tekint saját bankja és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2023-ra?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2023 saját bankjánál, illetve a bankszektorban?
Milliárdos nagyságrendű beruházással készült el Nyíregyházán a Raiffeisen Bank Szolgáltató Központjának új épülete, amelyet ma adott át Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere és Zolnai György, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója. Az új irodaházban több mint 400-an dolgoznak majd.
Nem kell arra számítani, hogy a bankok behúznák a féket, mert ez a válság más lesz, mint a 2008-as - egyebek mellett erről, a vállalkozásokat segítő hitelprogramokról, valamint a kamatsopról is beszélt Zolnai György, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója a Portfolio Checklist keddi adásában, melyet a Portfolio Hitelezés 2022 konferencián rögzítettünk.
Kiemelkedő profittal zárta a tavalyi évet a magyar Raiffeisen Bank, továbbra is erős a hitelezés és dinamikusan nőtt a betétállomány is. A növekedés 2022-ben is hasonló ütemben folytatódik - közölte a hitelintézet, hangsúlyozva: a bank tőkehelyzete stabil, likviditása az MNB elvárásait is többszörösen meghaladja, az orosz-ukrán konfliktus nincs közvetlen hatással a hazai pénzintézetre.
Semmiféle aggodalomra nincs okuk a Raiffeisen Bank ügyfeleinek az ukrajnai helyzettel kapcsolatban. Mind a magyar bank, mind pedig a nemzetközi bankcsoport stabil és jól tőkésített, minden leánybank önfinanszírozó – mondta Zolnai György, a Raiffeisen Bank Zrt. vezérigazgatója a Portfolio-nak adott interjúban.
A gazdaság-újraindítás, a lakáshitel-szárnyalás, a változó vállalati hitelprogramok és az emelkedésnek induló kamatkörnyezet éve volt 2021 a magyar bankszektorban, de vajon miről fog szólni 2022? A Portfolio ezúttal is megkérte a legnagyobb hazai bankcsoportok vezetőit, hogy értékeljék a mögöttünk hagyott évet és adjanak előrejelzést 2022-re.
Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2021-et saját bankja és a bankszektor szempontjából?
2. Mit tekint saját bankja és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2022-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2022 saját bankjánál, illetve a bankszektorban?
Az előzetes várakozásokon felüli, 21 milliárd forintos nyereséggel zárta a tavalyi évet a Raiffeisen. Jelentős mértékben nőtt a folyósított hitelek állománya, valamint több digitális fejlesztés is elkészült - tájékoztat közleményében a pénzintézet.
23 milliárd forintos nyereséggel zárta 2018-at a magyar Raiffeisen Bank, miközben bevételeit 6%-kal, hitelállományát pedig csaknem 20%-kal növelte - derült ki a társaság mai sajtótájékoztatóján. Elsősorban organikusan akarnak tovább növekedni, de akvizíció sem kizárt.
A hitelboom, a fenntarthatatlanul magas profitabilitás és a digitalizáció éve volt 2018 a magyar bankszektorban. A Portfolio ezúttal is megkérte a kilenc legnagyobb hazai bankcsoport első emberét, hogy értékeljék a mögöttünk hagyott évet és adjanak előrejelzést 2019-re. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2018-at saját bankja és a bankszektor szempontjából?
2. Mit tekint saját bankja és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2019-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2019 saját bankjánál, illetve a bankszektorban?
A Magyar Nemzeti Bank kedden bejelentette, hogy a Monetáris Tanács döntése értelmében Magyarország tízszeresére, 31,5 tonnára emelte aranytartalékát, ez az arany megérkezett hazánkba. Ennek egy töredékét be is mutatták a keddi eseményen, ahol a hazai bankvezérek is felvonultak.
A bankok előtt álló kihívásokról, a fix és a változó kamatokról, a magas készpénzállományról és a bankrendszer konszolidációjáról beszélgettek egymással magyar bankok vezetői az MKT Közgazdász-vándorgyűlésének mai napján. A beszélgetést Nagy Márton MNB-alelnök vezette. Épp ma jelentek meg a bankszektor friss profitadatai.
A különadók csökkentését, a havi kétszeri díjmentes készpénzfelvétel szabályozásának átalakítását és az adminisztrációs terhek enyhítését várják a bankvezérek az újonnan felálló kormánytól. Mai Hitelezés 2018 konferenciánkon első hallásra értékelték a bankvezérek az MNB friss bankszektori jövőképét is.
Történetének legjobb eredményét érte el 2017-ben a magyar Raiffeisen - jelentették be a társaság mai sajtótájékoztatóján. A 28,5 milliárd forintos adózás utáni eredmény több mint a fele a céltartalék-visszaírásoknak köszönhető, de eközben a hitelezés is szépen bővül a banknál, ezen belül a korábbinál erősebben a lakossági növekedésre fókuszálnak a jövőben.
A fellendülő hitelezés, a rekordalacsony kamatkörnyezet, a fenntarthatatlanul magas profitabilitás és a digitalizáció éve volt 2017 a magyar bankszektorban. December végéhez közeledve a Portfolio ezúttal is megkereste a kilenc legnagyobb hazai bank első emberét, hogy értékeljék a mögöttünk hagyott évet és adjanak előrejelzést 2018-ra. A bankvezérek alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2017-et saját bankja és a bankszektor szempontjából?
2. Melyek lesznek a legnagyobb kihívások saját bankja, illetve a bankszektor számára 2018-ban?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést 2018 saját bankjánál, illetve a bankszektorban?
Balesetek történtek, a forgalom torlódásáról jött jelentés.
Budapesten adták ki, nagyobb mennyiségű hó jöhet.
A növekedési rangsor végén uniós országok kullognak.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?